Calominal Duo Jak używać


Calominal duo jak stosować

Produkt zawiera beta-karoten, który jest źródłem witaminy A. W 4 dawkach dostarcza około 116% dziennego zapotrzebowania na witaminę A. Jest to dobry wybór dla osób z niedoborem witaminy A, ponieważ może pomóc organizmowi wchłonąć więcej witamin.

W celu zapobiegania niedoborom witaminy A, przed zastosowaniem produktu należy skonsultować się z lekarzem. Zaleca się również konsultację z lekarzem przed jego zażyciem w przypadku ciąży lub karmienia piersią. Produkt nie powinien być stosowany przez osoby, które mają nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Nie należy przyjmować żadnych innych leków ani suplementów diety jednocześnie z Calominal duo, chyba że lekarz wyraźnie zaleci. Nie należy przyjmować jednocześnie doustnych środków antykoncepcyjnych, witamin A, D, E i K oraz niektórych antybiotyków. Należy zachować co najmniej 4-godzinny odstęp pomiędzy przyjęciem tych leków a Calominal duo.

Preparatu nie należy stosować w przypadku zaburzeń trawienia (zaparcia, słaba perystaltyka jelit, po operacjach jelit), zaburzeń metabolicznych oraz u osób przyjmujących leki hipolipemizujące. Nie zaleca się stosowania produktu u osób uczulonych na ryby, skorupiaki i mięczaki.

W trakcie leczenia istnieje ryzyko, że u pacjenta wystąpią nudności lub wymioty. Dlatego podczas leczenia należy koniecznie pić dużo płynów. Zaleca się również unikanie palenia tytoniu, picia alkoholu i jedzenia zawierającego cukier.

Jeśli po kilku tygodniach leczenia objawy nie ustąpią, należy koniecznie zgłosić się do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Pomoże to lekarzowi określić, czy istnieją jakieś podstawowe warunki zdrowotne, które wymagają dalszej terapii.

Produkt stanowi połączenie dwóch substancji czynnych: glicyny i maltodekstryny. Pierwsza substancja pomaga w redukcji masy ciała, natomiast druga jest środkiem moczopędnym.

Ponadto produkt ma łagodne działanie uspokajające. Jest przydatny w leczeniu następujących objawów: zmęczenie, bezsenność, osłabienie mięśni i bóle głowy.

Zaleca się stosowanie Calominal duo w połączeniu z dietą o obniżonej kaloryczności. Zmiany w diecie powinny być wprowadzane stopniowo. Nie należy gwałtownie zmieniać diety ani zbytnio się odchudzać, ponieważ może to spowodować działania niepożądane, takie jak zgaga.

Nie należy przyjmować produktu u pacjentów z BMI niższym niż 18,5. Może to spowodować poważne powikłania, takie jak uszkodzenie nerek lub niewydolność serca. Nie należy przyjmować produktu u dzieci i młodzieży. Nie jest on również wskazany dla osób, u których w przeszłości występowały alergie na ryby, skorupiaki lub mięczaki.

Preparat nie powinien być przyjmowany przez dzieci poniżej 8 roku życia, a także przez kobiety w ciąży i matki karmiące piersią. Nie jest również wskazany dla osób chorych na cukrzycę, gdyż może prowadzić do ciężkiej hipoglikemii.

Produkt nie powinien być podawany kobietom w ciąży i karmiącym piersią, ponieważ może zaszkodzić płodowi i niemowlęciu. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy matka choruje na cukrzycę, a u dziecka wystąpi alergia na produkt.

Podobne tematy

Dodaj komentarz